Maticu Ličnu, ki obiskuje 8. a razred Osnovne šole Frana Erjavca Nova Goric, je Športna zveza Nova Gorica je 6.2.2020 na prireditvi ŠPORTNIK GORIŠKE 2019 podelila priznanje za športne dosežke v letu 2019. Na oder so poklicali 162 dobitnikov nagrad, med njimi kar 33 članov Kajak kluba Soške elektrarne, katerega član je tudi Matic Ličen. Nagrajen je bil z bronasto medaljo za dosežke v kajaku (K1) in kanuju (C1).

 

 

V lanskem letu je namreč postal:
– DRŽAVNI PRVAK v C1 (kanu),
– DRŽAVNI PRVAK v K1 (kajak) ekipno,
– 3. mesto v K1 (kajak) na državnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Kobaridu ter
– DRŽAVNI PODPRVAK v C1,
– DRŽAVNI PODPRVAK v K1 ekipno,
– 4.mesto v K1 na državnem prvenstvu v spustu v Solkanu.

Njegovih uspehov pa s tem še ni konec, saj je poleg že naštetega v Evropskem mladinskem pokalu dosegel še posamezne odlične uvrstitve:
– ECA European junior cup Valstagna, ITA – slalom 2. mesto C1,
– ECA European junior cup Solkan, SLO – slalom 9. mesto K1.

Takoj po zimskih počitnicah s klubom že odhaja na enotedenske priprave v Francijo in je z mislimi že v novi sezoni. Tako starši, kot tudi šola, mu želimo, da bo ta zanj čim bolj uspešna! Vsi skupaj si želimo, da bi Matičevi uspehi morda še koga od naših učencev spodbudili k temu prelepemu športu, ki mladim omogoča, da veliko časa preživijo v čudoviti naravi, predvsem naši Soči, in potovanja širom po svetu.

Iskrene čestitke Matic!

Dostopnost