Mladinski center Nova Gorica je v sodelovanju z Osnovno šolo Frana Erjavca Nova Gorica v tednu otroka od 5. oktobra do 9. oktobra organiziral že 7. umetniško kolonijo za mlade Art of Nature, ki je potekala pod naslovom »Drugačen svet«.

Svet, odnos ljudi do narave in soljudi se spreminja ves čas, kljub temu so nas ekstremne spremembe v zadnjem letu nepričakovano presenetile. Kaj to pomeni mladim, ki v prihodnjih letih vstopajo v svet umetnosti na likovnem področju? Kakšen bo ta “drugačen svet” za njih in kako ustvarjati aktualne likovne zgodbe danes in jutri? Na te teme so z likovnimi deli poskušali odgovoriti udeleženci umetniške kolonije.

Zaradi trenutnih razmer se dogodek letos ni odvijal v Čepovanu kot običajno, ampak smo ga izvedli v Novi Gorici. Mladi umetniki so pod strokovnim mentorstvom akademske slikarke Maše Gala od ponedeljka do četrtka popoldan ustvarjali v prostorih Osnovne šole Frana Erjavca. Kolonije se je udeležilo šest učenk 8. in 9. razreda Osnovne šole Frana Erjavca in dijakinja Umetniške gimnazije v Novi Gorici.

Zaključek kolonije in otvoritev razstave je bila v petek, 9. oktobra 2020, ob 18. uri na Mladinskem centru Nova Gorica. Slike, nastale na letošnji koloniji si lahko skupaj z nekaterimi likovnimi deli iz preteklih let ogledate še do 9.10.2021.


Dostopnost