V prihodnjem tednu v Večgeneracijskem centru Goriške – svetla stran življenja pripravljajo 2 brezplačna dogodka na daljavo (preko aplikacije Zoom), in sicer:

·         15.2. ob 17h: PUSTNA USTVARJALNICA: med izdelovanjem pustne maske se bomo pogovarjali tudi o izvoru in pomenu pustne tradicije pri nas. Za delavnico si pripravite: škarje, lepilo za papir, luknjač ali spenjač, tanjši karton (šeleshamer) v različnih barvah (kar pač imamo doma – tudi ostanki darilnega papirja ipd.), penasto gumo (ni nujna), elastiko ali trak za zavezovanje maske, razne dodatki za okrasitev maske (perlice, bleščice, perje …).

·         17.2. ob 14h: DEPRESIJA IN BIPOLARNA MOTNJA LAHKO DOLETITA TUDI TEBE: na srečanju boste spoznali značilnosti depresije in bipolarne motnje ter nasvete, kako si lahko pomagamo. Srečanje bo povezovala Jasmina Bolterstein, vodja Dnevnega centra Šent Ajdovščina, o svoji osebni izkušnji pa bosta spregovorila Cilka Bratina in Radovan Lango.

Dostopnost