Spoštovani starši!

Za učence 9.c razreda, bomo v okviru obveznih športnih dni pripravili dvodnevno planinsko turo. Ker je pot relativno dolga in bomo eno noč prespali v planinski koči, vas prosimo, da se držite priporočil o opremi, da bi nam bilo vsem čim lepše na poti.

Dejavnost bo organizirana, če se bo na njo prijavilo vsaj 20 učencev. V primeru slabega vremena, dejavnost odpade, učenci pa imajo pouk po urniku.

Program poti:

  1. dan (12. 5. 2022)

7.15                             zbor na avtobusni postaji v Novi Gorici (šolska malica)

7.30 – 8.07                  vožnja z avtobusom do Ajdovščine

8.10 – 10.00                pohod do Otliškega okna mimo fužin in izvira Hublja

10.15 – 15.00             pohod iz Otliškega okna mimo Golakov in ledene jame na Lokve

15.00 – 21.00             ogled okolice koče ne Lokvah, večerja, priprava na spanje

2. dan (13. 5. 2022)

8.00 – 9.30                 vstajanje, zajtrk, pospravljanje

9.30 – 12.00                športne igre, minigolf, disk golf

12.00 – 12.30             vožnja z avtobusom do Nove Gorice

12.30                          kosilo v šoli*

Oprema:

Obutev naj bo primerna za daljšo hojo (»vansice«, »allstarke« in copati namenjeni dvoranskemu športu niso primerni!). Oblačila naj bodo tako za toplo kot tudi hladno (oz. mrzlo vreme), oblačila v nahrbtniku naj bodo še posebej zavita v najlonsko vrečko. Poleg majice in hlač z dolgimi rokavi naj imajo s seboj tudi nepremočljivo vrhnje oblačilo (anorak, jakna, pončo).

Hrana in pijača: hrane naj imajo učenci s sabo dovolj za prvi dan, za zvečer in naslednje jutro pa je možnost urediti hrano v koči na Lokvah po spodnjih cenah. Vode naj bo v nahrbtniku vsaj 1,5 l (sokove in vode z okusom odsvetujemo).

*učenci, ki so običajno prijavljeni na šolsko kosilo in ne želijo koristiti obroka 13. 5. 2022, morajo sami odjaviti šolsko prehrano.

PRIJAVNICA s seznamom opreme – klik na povezavo

Dostopnost