Zjutraj smo prišli v šolo ob 6.50, kjer smo prevzeli malico in vodo ter ob 7.00 odšli na avtobus. Med potjo smo se ustavili na počivališču Lukovica, kjer smo pojedli malico, se posladkali in odšli na toaleto. Nato smo pot nadaljevali, imeli smo še 1 uro in 30 minut vožnje. Med potjo smo poslušali tudi glasbo po željah. Ko smo prispeli, smo vzeli kovčke, nahrbtnike, smučke in pancerje iz avtobusa. Na sani smo naložili smučke in smučarske čevlje, ostalo pa odnesli s sabo v kočo. Ko smo prišli v kočo, so za nami prišle sani in smo iz sani vzeli svoje stvari in jih odnesli pred kočo. Nato je prišla gospodarica Maša. Poslala nas je v svoje sobe, fantje spijo v pritličju, punce pa na podstrešju. Hitro smo si izbrale posteljo in si oblekle odeje in blazine za glavo, nato smo imeli kosilo. Za kosilo smo imeli govejo juho in pašto z mletim mesom. Po kosilu smo imeli pol ure časa, da smo se oblekli v smučarske obleke. Tisti, ki niso imeli svoje smučarske opreme, so si jo izposodili pri učitelju Aljažu. In nato smo odšli na smučišče. Nadaljevalna skupina smo se odšli sankat, začetna skupina pa je vadila smučanje. Med sankanjem smo tudi tekmovali v kepanju. Ob 16.00 smo se morali odpraviti nazaj v kočo, kjer smo si posušili hlače in rokavice. Ob 17. uri smo odšli na smučišče igrat med dvema ognjema. Med igro nam je žoga ušla in je nismo več našli. Učitelj Aljaž nam je obljubil, da jo bomo jutri šli iskat. Nato smo se odpravili nazaj v kočo. Tam smo se preoblekli in odšli na večerjo. Za večerjo smo imeli gres z veliko kakava. Po večerji smo odšli gledat film in med filmom jedli prigrizke, ki smo jih prinesli s sabo. Nismo pogledali celega filma. Ob 21.00 smo morali iti spat. Seveda nismo odšli spat, ampak smo se veliko pogovarjali. Zares spat smo šli ob 22.00 in tako se je naš prečudoviti dan končal.

Dostopnost