Naša pot se je začela zjutraj ob 7.35, ko smo se s pisanim vlakom podali skozi slovensko bogato naravo v Hudajužno. Od železniške postaje smo 45 minut hodili v Zakojco, kjer je Bevkova domačija. Vmes smo se ustavili ter pomalicali. Pred domačijo smo se posladkali in poigrali, nato pa nas je sprejela vodička in nam razkazala hišo, v kateri je otroštvo preživel pisatelj in politik France Bevk, povedala pa je tudi nekaj zanimivosti iz njegovega življenja. Najbolj smo bili presenečeni, da je moral skrivati svojo avtorsko identiteto zaradi fašizma in da je bila ena od njegovih knjig prevedena celo v japonščino. Po čudovitem ogledu smo ponovili vse naučeno o Bevku tako, da smo rešili učni list. Nato je sledila predstava Bedak Pavlek, ki smo jo v dveh skupinah pripravili že v šoli. Pojedli smo kosilo in se odpravili nazaj proti železniški postaji. Na pol poti smo se ustavili na travniku, kjer smo imeli pastirske igre. Vlekli smo vrv, skakali v vrečah ter ciljali palice, zapičene v tla, s obročki iz vej. Bilo je zelo zabavno in veselo. Nadaljevali smo pot na postajo, kjer pa smo se lahko še malo poigrali, saj je imel vlak približno 40 minut zamude. Domov smo se peljali z novejšim vlakom in se na poti pogovarjali o vtisih.

Mila, Lan, Daniel, Tia, Atina

Dostopnost