V soboto, 16. marca smo se s PD Nova Gorica odpravili na Blegoš. Do vznožja hriba smo se peljali z avtobusom in se vozili kar dve uri in pol. Kljub navigacijskim težavam smo se varno pripeljali na cilj.

Vzpon je bil precej strm in zato dokaj hiter. Ob poti smo si ogledali bunkerje, imeli nekaj postankov za pitje in ker je od zime ostalo še nekaj snega, tudi tega nismo spregledali. Na vrhu smo pomalicali, se razgledali po okolici, dobili žige ter še nekaj moči.

V dolino smo se odpravili po drugi strani pobočja, ki je bolj položno. Na začetku spusta smo šli mimo koče, kjer smo se pripravili na prihajajoče deževje. Pripravili smo si dežnike in pelerine, saj je že rosilo. Tudi spust je bil dokaj hiter in še preden smo prispeli do avtobusa je že nehalo deževati.

Udobno smo se namestili na avtobus in se odpeljali proti domu. Marsikoga je do Nove Gorice premagal spanec.

Zapisala: Šeli Brešan Semič

Dostopnost