JSKD je v soboto, 21. 9., organiziral že 5. sprehod Literarna pokrajina Goriške, ki je letos potekal pod geslom Sobivanje in ustvarjanje. Vsako leto se na tem dogodku spomnijo velikih mož in žena, ki so pomembno sooblikovali goriški in slovenski kulturni prostor. Med njimi je tudi Fran Erjavec, prirodoslovec in pisatelj, katerega 190-letnico rojstva obeležujemo prav v septembru. Zato ni naključje, da se je letošnji sprehod začel prav pred našo šolo, ki ponosno nosi njegovo ime.

Program so oblikovali pevci mlajšega otroškega pevskega zbora z zborovodkinjo Dolores Štrukelj, na klavirju jih je spremljala Valentina Kobal. Svoje razmišljanje o sobivanju z naravo pa so predstavili učenci predmeta retorika pod mentorstvom Dominike Prijatelj.

Ob tej priložnosti smo za udeležence odprli tudi Erjavčevo spominsko sobo, ki je vse od odprtja leta 2012 na nek način živo srce spomina na Erjavca.

Zapisala: Andreja Glavan Podbršček, pomočnica ravnateljice