Spoštovani starši.

S strani pristojnega ministrstva smo bili obveščeni, da je vlada, skupaj s strokovno komisijo sprejela nove ukrepe za zajezitev širjenja okužb SARS-Cov2. Nov sveženj ukrepov je na novinarski konferenci predstavil minister za zdravje in bo stopil v veljavo 1. 11. 2021.

S 1. 11. 2021 tako stopijo v veljavo tudi spremembe glede samotestiranja učencev v osnovnih šolah, saj se po novem samotestiranje uvaja za vse učence osnovne šole od 1. do 9. razreda. Samotestiranje je prostovoljno in brezplačno, potekalo bo dvakrat tedensko, ob ponedeljkih in sredah. Vsak osnovnošolec ima na voljo 10 testov za samotestiranje, ki jih starši, s kartico zdravstvenega zavarovanja, prevzamete v lekarnah.

Za samotestiranje učencev poskrbijo starši, testirajo pa se učenci, ki niso preboleli covid-19 in tisti, ki so preboleli in je od okužbe minilo več kot 6 mesecev.

Dostopnost