Iz učenja na daljavo smo se naučili, da uporaba spleta pri pouku lahko pouk obogati tudi sedaj, ko smo spet v šolskih klopeh.

Danes se nam je na daljavo pridružila gospa Natasha Kjutic iz Londona. Najprej nam je predstavila glavne znamenitosti Londona, nato pa odgovorila na naša vprašanja. Naučili smo se veliko stvari, na primer, da v privatnih šolah starši plačajo 20.000 funtov na trimester, da ob petkih jedo »fish and chips« (ribo in krompir), v nedeljah pa »Sunday roasts«. V službi najraje pije čaj z mlekom, tako pije čaj vsaj 85% ljudi v Londonu. Pokazala nam je tudi kakšno je vreme zunaj: pihalo je in padal je dež. Pri nas je bilo veliko bolj prijetno. Imeli smo zanimivo šolsko uro, lepo je bilo slišati tudi nekoga iz Londona in imeti z njim pogovor o stvareh, ki nas zanimajo. Na eni od fotografij preberite tudi o Albertu Gunterju in njegovemu skoku z avtobusom čez Tower Bridge. Kakšno nagrado je dobil za to pogumno dejanje?

Učenci 8. razredov, 3. skupina

Dostopnost