Učenci tretjih razredov so bili ta teden (30. 1. – 1. 2. 2023) na tridnevni šoli v naravi v CŠOD Fara. Fara je vas, ki leži ob zgornjem delu reke Kolpe v pokrajini Kostel. Tam živi malo ljudi, je pa toliko več neokrnjene narave, ki s svojim prvobitnim utripom nudi posebno doživetje. Učenci so imeli bogat program od jutra do večera. Ker je bilo sončno in je bila pokrajina odeta v sneg, smo izkoristili danosti, ki jih na Goriškem redko izkusimo: igre na snegu so pordečile zadovoljne obraze otrok, preskusili smo se v teku na smučeh, raziskovali sledi živali in spoznavali njihovo življenjsko okolje, se podali na dnevno-nočni pohod mimo slapa Nežica, si ogledali tradicionalno kostelsko hišo … Naužili smo se svežega zraka, večera pa smo posvetili učenju plesa in ogledu animiranega filma. Učenci so se naučili tudi, kako napisati razglednico; znanje so takoj uporabili in iz šole v naravi poslali pozdrave svojim domačim. Nekaj solz domotožja je tudi bilo, a smo jih s pozornostjo in dobro voljo pregnali. Ob vrnitvi so povedali učenci, da si takih izkušenj želijo še več.