Šolski likovni natečaj ob 40-letnici šole

IZBOR LIKOVNIH DEL ŠOLSKEGA LIKOVNEGA NATEČAJA OB 40-OBLETNICI ŠOLE

V sredo, 6. aprila 2022 je strokovna komisija, ki so jo sestavljale učiteljice 1. in 2. triade Urška Mačus, Irena Albreht, Andreja Zega in Erika Velišček ter likovna pedagoginja Gordana Štucin, opravila izbor in odločila, da prejmejo priznanja naslednji učenci:

I. TRIADA:

1. MESTO – DAVID KOFOL, 2.C – SKUPAJ Z MRAVLJICO – mentorica: MATEJA ŠIRCA

2. MESTO – TIJAN JANKOVIĆ, 3.B – SEVERNI MEDVED – mentorica: URŠKA MAČUS

3. MESTO – ZOJA CURK, 3.B – SOLKANSKI MOST – mentorica: URŠKA MAČUS

POHVALJENO DELO:

– MATIJA ARČON, 3.B – JEŽ NA GOZDNIH TLEH – mentorica: URŠKA MAČUS

RAZSTAVLJENA DELA:

KIM MOZETIČ TUNIN, 2.C – NAŠA ŠOLA – mentorica: MATEJA ŠIRCA

– LUKA PAVLIN, 3.B – PTICA – mentorica: URŠKA MAČUS

II. TRIADA:

1. MESTO – LARA ŽABAR, 4.B – FRAN ERJAVEC – mentorica: ERIKA VELIŠČEK

2. MESTO – LARA PUŠNAR, 4.A – PORTRET ŽIVALI – mentorica: ANDREJA ZEGA

3. MESTO – RENE RIJAVEC GREGORIČ. 4.A – PODOBA FRANA EJAVCA – mentorica: ANDREJA ZEGA

POHVALJENO DELO:

– VASJA SIMČIČ, 4.B – CESARJEVA NOVA OBLAČILA – mentorica: ERIKA VELIŠČEK

– LARA MAKUC, 4.C – KONJ – mentorica: IRENA ALBREHT

RAZSTAVLJENA DELA:

– SARA LOZAR, 6.A – IGRAJ SE Z MANO – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

– VALENTINA KREŽE, 6.B – IGRA MED KORONO – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

III. TRIADA:

1. MESTO – MAKS KERŠEVAN, 9.C – AVTOPORTRET – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

2. MESTO – JULIJA MAKOVEC, 8.C – PRED ŠOLO – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

3. MESTO – VERONIKA VELIKONJA, 8.D – KOŠARKARICA – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

POHVALJENO DELO:

– CATARINA DE OLIVEIRA MIKLAVČIČ, 9.A – ODDALJEN SVET – mentorica:  GORDANA ŠTUCIN

RAZSTAVLJENA DELA:

– LUKA BRUN, 8.B – SVET V MOJIH OČEH – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

– VERONIKA KOREN, 8.C –TIHOŽITJE – mentorica:  GORDANA ŠTUCIN

– PIA JESENIČNIK, 7.B – JESENSKO DREVO – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

– TEJA ŠVARA, 8.A –  PRIHOD V ŠOLO – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

– ŽIGA FERJANČIČ, 7.B – SPOMENIK EDVARDU RUSJANU – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

– TEO POLANC CIPOT, 9.A – ULICA V NOVI GORICI – mentorica: GORDANA ŠTUCIN

VSEM UČENCEM ISKRENO ČESTITAMO!

Za strokovno komisijo zapisala:

Gordana Štucin

Tekmovanje iz geografije

V soboto, 2. 4. 2022, je na šoli potekalo spletno državno tekmovanje iz znanja geografije. Letošnja tema je bila Gore Slovenije in sveta. 

Tekmovanja se je udeležil Jaša Valič iz 9.b razreda in osvojil srebrno priznanje.

Iskrene čestitke.

NAŠA JE NAJBOLJŠA TURISTIČNA NALOGA!

V torek, 12. 4. 2022, je v Kopru potekala turistična tržnica festivala Turizmu pomaga lastna glava, letošnja tema je bila Voda in zdravilni turizem.

Na naši šoli smo naredili raziskovalni projekt z naslovom SMARAGDNI OPUS, v katerem smo oblikovali tematsko pot ob reki Soči, na včerajšnji turistični tržnici pa smo naš turistični produkt tudi tržili.

Vabljeni na našo spletno stran, kjer je pot podrobneje predstavljena. https://sites.google.com/view/smaragdni-opus/domov.

Za raziskovalno  nalogo smo prejeli zlato priznanje in priznanje za najboljšo turistično nalogo.

Čestitamo učenkam Moniki Krstevi, Zarji Krajnik, Evi Marvin, Maši Petejan, Taji Mahkovič, Veroniki Velikonja, Sari Bizimoska in učencu Jakobu CIjanu Kante za odlično opravljeno delo!

Popri – rezultati tekmovanj

EKIPA OSNOVNE ŠOLE FRANA ERJAVCA BO PITCHALA NA REGIJSKEM PREDIZBORU

Te dni je podjetniška komisija presojala 122 poslovnih modelov, s katerimi so mladi sodelovali na letošnjem tekmovanju POPRI 2022. Iz naše šole sta se v naslednjo fazo tekmovanja, regijski predizbor, ki bo 8. 3. 2022,  uvrstila Lan Mezga in Vincent Leban z idejo SQUIZI.

Obema učencema čestitamo za uvrstitev v naslednjo fazo tekmovanja, kjer jima želimo preboj v finale v kategoriji osnovnošolcev.

Čestitke tudi ostalim učencem, ki jim tokrat ni uspelo, a so kljub vsemu pokazali veliko kreativne energije in poguma, da so se pomerili na letošnjem tekmovanju POPRI 2022.

Več informacij na povezavi: https://popri.si/kdo-bo-pitchal-na-regijskih-predizborih-2/

Državno tekmovanje iz računalništva Bober

V soboto, 19. 2. 2022 je potekalo državno tekmovanje iz računalništva Bober. Iz naše šole se ga je udeležil učenec Lev Lipušček iz 7. c razreda. Lev se je na tekmovanju odlično odrezal ter osvojil srebrno priznanje.

Iskrene čestitke Levu za sodelovanje na tekmovanju ter osvojeno srebrno priznanje! Marjeta Lisjak

Tekmovanje iz računalništva Bober

Rezultati šolskega tekmovanja iz računalništva Bober     

Od 8. do 19. novembra 2021 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz računalništva Bober. Na tekmovanju so sodelovali učenci od 2. do 9. razreda.

Bronasto priznanje so osvojili naslednji učenci:

  2. razred:              
• Mia Batistič • Viktoria Filipava • Tine Forca • Hatidža Hajrić • Nika Humar • Kris Kocjančič • David Kofol • Jurij Osojnik • Nejc Pušnar • Maks Stepančič • Luna Strehar • Elin Tinta • Vita Turk • Matija Velikonja • Val Zorat Padovan • Lara Zornik    
  3. razred:
• Klara Batič • Mateja Borisov • Sara Ferjančič • Mia Grilanc • Karolina Kumar • Luka Pavlin • Illia Pliekhov • Andraž Winkler
  4. razred:
• Mila Anamarija Valentinčič  
  5.  razred:
• Oskar Hauptman • Vid Komel  

6. razred:
• Julija Bitežnik
• Anže Bizjak
• Krištof Bremec
• Kim Klemenčič
• Klemen Koren
• Zala Mozetič
• Miha Paravan
• Žan Pikula
• Lana Tavčar
• Luka Turk
• Rubi Zver
 
 
7. razred:
• Šeli Brešan Semič
• Žan Jelerčič
• Leon Komel
• Lev Lipušček
• Maj Mikulin
• Aleks Pejić Rupnik
• Val Stevanović
• Enej Stubelj
 
 
8. razred:
• Ema Arčon Radonjić
• Lana Curk
• Lara Gregorič
• Leon Jazbec
• Teja Kobal
• Marisa Kodelja
• Zarja Krajnik
• Julija Makovec
• Mija Marušič
• Klara Ocvirk
• Zoja Ocvirk
• Žiga Okretič
• Teja Švara
• Gaja Ušaj
• Veronika Velikonja
 
 
9. razred:
• Ana Kiara Curk
• Urška Hvalič
• Monika Krsteva
• Lan Mezga
• Tobias Pavlin
 
 
Na državno tekmovanje se je uvrstil učenec Lev Lipušček iz 7. razreda.
 
Vsem sodelujočim tekmovalcem iskrene čestitke!
 
 
Mentorice: Marjeta Lisjak in razredničarke od 2. do 5. razreda

Dostopnost