Zakonska podlaga sveta staršev

Svet staršev je v skladu z 10. členom Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Frana Erjavca Nova Gorica organ šole, katerega namen je organizirano uresničevanje interesa staršev in zakonitih zastopnikov učencev, ki so vključeni v osnovno šolo.

Svet staršev je v skladu s 66. členom Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja (ZOFVI; Ur. l. RS, št. 16/07 – uradno prečiščeno besedilo, 36/08, 58/09, 64/09 – popr., 65/09 – popr., 20/11, 40/12 – ZUJF, 57/12 – ZPCP-2D, 47/15, 46/16, 49/16 – popr. in 25/17 – ZVaj) sestavljen tako, da ima v njem vsak oddelek po enega predstavnika, ki ga starši izvolijo na prvem roditeljskem sestanku oddelka z večino glasov prisotnih.

Sestava sveta staršev

Začetek mandata: 1. septembra v tekočem šolskem letu.
Trajanje mandata: do 31. avgusta v tekočem šolskem letu (eno šolsko leto).

Člani sveta staršev (predstavniki oddelka):
1. A Dragana Nikolič
9. A Domen Mozetič
9. B Tina Turk
9. C Matej Beltram

Predsednica sveta staršev: Helena Ušaj.
Namestnik predsednice sveta staršev: Domen Mozetič.

Poslovnik in ostali dokumenti sveta staršev

Poslovnik sveta staršev: Poslovnik sveta staršev Osnovne šole Frana Erjavca Nova Gorica.
Ostali dokumenti sveta staršev: pristopna izjava predstavnika staršev v svet staršev, publikacija.

Zapisniki sej in vabila na sejo sveta staršev

Opomba: priloge k zapisnikom so dostopne v tajništvu zavoda, kot informacije javnega značaja, pri čemer se osebni podatki obdelujejo v anonimizirani obliki.

Zapisnik sej v šolskem letu 2019/2020: